Víme, co je právě trendy...

... a povíme to i vám! Plazmové televize, mobilní telefony, ale i pračky, vysavače, kuchyňské spotřebiče a výrobky pro péči o krásu a zdraví se neustále mění a zdokonalují. Pomůžeme vám lépe se orientovat v novinkách na českém trhu. Můžete se inspirovat tipy na dárky nebo s námi vybrat nový spotřebič podle vašich představ.

Dodejte životu šťávu s novým odšťavňovačem

Milujete ovocné džusy, šťávy, pyré toužíte po sezónní očistné kúře nebo potřebujete před podzimem doplnit vitamíny? Máte malé děti a chcete jim dopřát opravdu to nejlepší z čerstvého ovoce? Zapomeňte na krabicové džusy a pořiďte si odšťavňovač ovoce a zeleniny. Chuť právě vymačkaného džusu totiž ničím nenahradíte.

Pestrá strava plná vitamínů víc než půlka zdraví

Každý člověk potřebuje denně přijmout mimo jiné určité množství vitamínů, minerálů a stopových prvků. Nabízí se hned několik možných řešení, jak tuto potřebu uspokojit. Jedním z nejpřirozenějších způsobů je příjem potřebných živin z každodenní stravy. Ale ruku na srdce. Čí jídelníček je skutečně tak pestrý, aby pokryl veškeré požadavky? Přitom je to tak snadné. Každý den zařaďte trochu čerstvé ovocné či zeleninové šťávy a život bude hned veselejší, barevnější a hlavně zdravější.

Ten pravý

Vybrat odšťavňovač šitý na míru přímo Vašim potřebám není vůbec snadný úkol, jak by se na první pohled mohlo zdát. Nabízeny jsou nejen odšťavňovače různých technických parametrů, cen a značek, ale mají i různý účel a směr využití. Proto si před koupí důkladně rozmyslete, co od něho vlastně očekáváte a jaké by měl splňovat základní požadavky.

Zvažte každou z možností

Pro běžného spotřebitele je asi nejdůležitějším aspektem to, co všechno zvládne jeho stroj odšťavnit. Jedná-li se o produkt, který je stavěný pouze pro měkké ovoce, či jde-li o dokonalejší výrobek, jenž zvládne i tužší druhy ovoce nebo zeleninu. Při výběru dejte pozor také na to, zda je odšťavňovač vybaven integrovaným struhadlem nebo jiným systémem, který si sám připraví pro odšťavnění i větší plody. To oceníte zejména v případě nedostatku času, nebudete muset ztrácet čas krájením. Ze stejného důvodu se také poohlížejte spíše po produktu, jehož údržba a mytí nejsou příliš časově náročná. Vlastníte-li myčku na nádobí, je vhodné vybrat tomu přizpůsobený typ odšťavňovače. Další nezanedbatelnou otázkou je cena, kterou jste ochotni do přístroje investovat. Jako jinde tak i zde platí, že čím vyšší kvalita, tím i vyšší cenová kategorie. Pořídit lze odšťavňovač řádově za stovky korun, ale také mnohem dražší kousek za tisíce.

Jak šťáva vzniká?

Můžeme se setkat jednak s typy odstředivkovými, které využívají odstředivé energie vznikající při otáčení separačního koše. Spolu s ním rotují rychlostí 3 až 12 tisíc otáček za minutu najemno nastrouhané ingredience. Druhou variantou jsou hřídelové odšťavňovače, jež mohou být vybaveny jedním nebo dvěma otočnými šneky. Ty jednoduše drtí a mačkají dužninu ovoce či zeleniny, přičemž výsledkem je šťáva prvotřídní kvality. Dále existují všem známé kuželovitě tvarované citrusovače určené k rychlému odšťavení citrónů, limetek, grepů či pomerančů. Kombinují tlak s otáčivými pohyby a lze je sehnat jednak v plně manuálním provedení nebo v tzv. pákové podobě.

Nerezový Turbo odšťaňovač

Zelmer 476 Juice MasterTento sympatický odšťavňovač z rodiny Zelmer zvládne za minutu vytvořit až litr svěží čerstvé šťávy. To dokonce bez potřeby předkrájení větších kusů ovoce či odstraňování slupek. Zelmer 476 disponuje dvěma rychlostními stupni a funkcí Turbo, která zajistí očištění sítka od dužniny.

Citrusy jsou pro něj maličkostí

Braun MPZ9 - lis na citrusyJednoduché linie citrusovače značky Braun zapadnou do každé domácnosti. Jednou z předností jsou bezpochyby jeho snadná údržba a čištění. Nejvíce však asi osloví model Braun MPZ 9 s možností regulace množství dřeně ve šťávě, a tak si džus připravíte přesně tak, jak ho máte rádi.

Tvrďák Philips

Philips HR 1851Bílo – oranžový fešák Philips HT 1851se nezastaví ani před tím nejtvrdším, co byste mohli chtít nasekat či odšťavnit. Zvládne drtit ořechy, čokoládu i led, odšťavní veškeré druhy ovoce i zeleniny. Součástí je 10 lákavých receptů na chutné míchané džusy, které musíte zaručeně vyzkoušet. Samozřejmostí je snadné čištění veškerých komponent výrobku.

Skvělý „jablkožrout“

Zelmer 176 - Juice MasterMáte rádi domácí jablečný mošt? Kdo by neměl. Výrobce Zelmer vybavil svůj produkZelmer 176obrovským otvorem a speciálním nástavcem pro zpracovávání celých jablek. Mimo to si poradí se všemi druhy ovoce a zeleniny, od borůvek a rybízu přes švestky až ke karotce a červené řepě. Samozřejmě