Víme, co je právě trendy...

... a povíme to i vám! Plazmové televize, mobilní telefony, ale i pračky, vysavače, kuchyňské spotřebiče a výrobky pro péči o krásu a zdraví se neustále mění a zdokonalují. Pomůžeme vám lépe se orientovat v novinkách na českém trhu. Můžete se inspirovat tipy na dárky nebo s námi vybrat nový spotřebič podle vašich představ.

Elektrický kartáček na míru Vašim zubům

Elektrické zubní kartáčky dokáží dnes již mnohem více než jen krouživými pohyby perfektně vyčistit Váš chrup. Díky speciálním náhradním kartáčkům zvládnete hravě vyčistit mezizubní prostory, zuby s fixními rovnátky, povlak na jazyku nebo dokonce vybělit zuby. Poradíme Vám také, jaký typ kartáčku používat na citlivé dásně a jakou speciální péči si zaslouží dětské zoubky.

Jak vybrat kartáček
Elektrický zubní kartáček můžete pořídit již od několika stokorun. Levnější kartáčky mívají napájení na baterie, které poté musíte dokupovat. Jestliže si o něco málo připlatíte, můžete od elektrického kartáčku čekat dobíjení na síť, které ve výsledku zlevní zase jeho provoz. Elektrický kartáček není třeba kupovat zvlášť každému členu domácnosti, řada kartáčků umožňuje označení barevným kroužkem, aby si každý svůj kartáček poznal.

Elektrické kartáčky mohou mít řadu dalších funkcí příspívajících ke komfortnímu užívání jako je indikátor vybíjení, tlakový senzor nebo časový signál, který zapípá jakmile s čištění trvalo dostatečně dlouho. Kartáčky se vyrábějí také v provedení s ustní sprchou, která napomáhá k odstranění zbytků jídla z mezizubních prostor.

Není náhradní jako náhradní
Mnohem důležitější pro Vaše zuby však může být zvolení správného typu náhradního zubního kartáčku. Velmi široký výběr různých náhrad je k dostání na elektrické zubní kartáčky značky Braun. Dají se použít na všechny modely kromě modelů řady Crossaction Power a Sonic Complete.

Máte zdravé zuby?
Pak bude nejlepší základní model Braun EB 17-3 Flexisoft určený pro dospělé a teenagery. Vlákno má dva stupně tvrdosti pro dokonalé vyčištění. Navíc dobu, kdy je třeba kartáček vyměnit za nový, poznáte podle vyblednutí modrého vlákna na kartáčku. Kartáček Flexisoft je možné koupit v balení po dvou, třech a čtyřech kusech.

Chcete vybělit zuby a odstranit skvrny?
I na to Braun při inovaci náhradních kartáčků myslel. Náhradní kartáček Braun EB 18-2 Probright má speciální žlutou leštící vložku, která odstraňuje skvrny ze zubů a přirozeně je bělí. I v případě tohoto kartáčku budete díky barevným vláknům vědět, kdy je čas jej vyměnit.
Máte problémy s citlivými dásněmi?
Na citlivé dásně výrobci doporučují používat dětské náhradní kartáčky, které jsou o něco menší, ale především mají nejměkčí vlákna kartáčku. Vhodné je popřemýšlet o koupi elektrického kartáčku s tlakovým senzorem.

Jak se zbavit zbytků jídla za rovnátky
Dobré vyčištění zubů s rovnátky není vůbec snadnou záležitostí. Braun má však speciální náhradní kartáček Braun OD 17-1 určený speciálně na fixní rovnátka. Kartáčku chybí střední část vláken, snadno se tak dostane do zámečku rovnátek a zároveň i kolem něj na zuby. Perfektně tak vyčístíte zoubek po zoubku.

Speciální sada na mezizubní prostory a jazyk
O tom, že je očista jazyka důležitá, věděli i jogínští mistři. Balíček náhrad BRAUN 85007333 Essentials obsahuje nejen „škrabku“ na jazyk, ale také koncovku na čištění mezizubních prostor a interdentální kartáčkovou hlavu. Vše je použitelné s elektrickými kartáčky Braun.

A co dětem?
Dětské zoubky ale i dásně jsou citlivé, navíc děti nemohou používat „velký“ zubní kartáček pro dospělé. Dnes se již vyrábí řada dětských zubních kartáčků v nejrůznějších veselých barevných provedeních, aby si děti k zubní hygieně vytvořili pozitivní vztah.
Děti by proto měly používat vždy pouze elektrické zubní kartáčky určené pro děti a náhrady pro tyto kartáčky, u kterých výrobci dbají, aby byly menší velikosti, ale především měly velmi měkká vlákna. Vhodné je používat také speciální dětské zubní pasty a naučit děti správnou techniku čistění zubů jednoho po druhém a bez zbytečného tlaku.

Více tipů ne dětské zubní kartáčky najdete zde.