Víme, co je právě trendy...

... a povíme to i vám! Plazmové televize, mobilní telefony, ale i pračky, vysavače, kuchyňské spotřebiče a výrobky pro péči o krásu a zdraví se neustále mění a zdokonalují. Pomůžeme vám lépe se orientovat v novinkách na českém trhu. Můžete se inspirovat tipy na dárky nebo s námi vybrat nový spotřebič podle vašich představ.

Jak vybrat osobní váhu přímo na tělo?

Hubnete nebo si jen chcete udržovat svou ideální váhu? Nebo se snad chcete dozvědět více o skladbě svého těla? Sortiment osobních vah je v současné době opravdu široký. Nejnovější váhy nejen velmi přesně váží, ale ukážou Vám, jaký je váš poměr vody a tuku v těle. Víme, jak vybrat tu pravou.

Každý člověk je jinak náročný a každému bude vyhovovat něco jiného. Pro lepší orientaci při výběru té Vaší váhy by se mohlo hodit pár řádků o základních typech, které na trhu můžete najít.

Klasické mechanické váhy

Jsou to nejstarší modely a na trh se již moc neuvádějí. Nemají elektronické prvky a patří k nejlevnějším modelům. Většinou nebývají dokonale přesné, a tak rozdíl jednoho nebo dvou kil nutně neznamená, že jste přibrali či zhubli. Je vhodná zejména pro orientační hodnoty.

Digitální mechanické váhy

Ještě nejsou plně digitální. Od prvního typu vah se liší pouze elektronickým displejem, na kterém se ukáže výsledná hodnota. Designem vypadají lépe než ty klasické, ale protože fungují na stejném systému, mají i stejné problémy s přesností.

Digitální čtyřbodové

Tyto váhy Vám již zajistí přesnější výsledky. Nejmenší měřený rozdíl váhy je většinou 100 gramů. Často osloví podstatně propracovanějším designem, protože je možné použít pro jejich výrobu třeba i tvrzené sklo. Tento kvalitní materiál si mohou dovolit díky tomu, že mají velmi malou tzv. „strojovou“ část. Jsou tak velmi kompaktní.

Přesvědčit Vás o tom může například osobní váha ETA 0775 90000. Váha je z tepelně upraveného bezpečnostního skla, které je jen 6mm tenké. A celkový design skvěle doplňuje LCD displej.
Její výhodou jsou vysoce přesné senzory pro snímání informací. Maximální váživost je klasicky do 150 kg. Přesnost vážení je 0,1kg. Mezi další funkce patří např. indikace vybitých baterií, automatické nulování a vypnutí vah.

Digitální víceúčelové

Kromě zjištění Vaší tělesné hmotnosti mají mnoho dalších funkcí. Umožní zjistit například množství tělesného tuku v těle. Aby tento údaj byl co nejpřesnější, obsahují tyto váhy vestavěný počítač, který pomocí věku, pohlaví a výšky vypočítá procentuální podíl tuku v těle. Do paměti váhy můžete zadat i několik osob a může ji tak používat každý člen rodiny. Stav tuku v těle je dobré vědět i kvůli případným zdravotním problémům, ty se tak dají odhalit daleko dříve. Další užitečnou funkcí je měření vody v těle. Tento údaj je opět uváděn v procentech a je důležitý pro kontrolu dodržování pitného režimu a k jeho úpravě.

Novinkou v této technologii je osobní váha Zelmer 34Z013 Smartfit – osobní váha s USB vstupem. Tato váha váží osoby s hmotností do 180kg (většina ostatních do cca 150kg). Jako největší plus je její vybavení. Obsahuje software pro vyhodnocování naměřených výsledků. Zelmer 34Z013 Smart Fit Kromě samotné váhy tedy koupíte i instalační CD s programem iFit, USB kabel a baterii. Program se kterým váha spolupracuje umožňuje zadání jména a hesla. Nejenže ji tak může používat více osob, ale zároveň jsou všechny Vaše soukromé údaje chráněny heslem, které si sami zvolíte.
Pokud tedy potřebujete mít o své hmotnosti perfektní přehled nebo chcete začít opravdu vážně s dietou, je tato váha opravdu profesionálním pomocníkem.
Dále už jen malé upozornění přímo od výrobce – kvůli elektrickému systému se nedoporučuje užívat víceúčelové váhy osobám s kardiostimulátory nebo jinými implantovanými lékařskými elektronickými přístroji.

Digitální jednobodové

Přesnost je hlavní výsadou těchto nejdokonalejších osobních vah. Zaručí to pouze jedno čidlo, které je umístěno uprostřed váhy. Tím pádem se naměřená hmotnost nemusí rozkládat a upravovat do více čidel, a tak se odstraní nepřesnosti, které jinak vznikají těmito úpravami.
TEFAL BM8022Q0 – Bodysignal glass je jednobodová váha, která navíc dokáže celkovou hmotnost rozdělit na tukovou hmotu a hmotu neobsahující tuk, čímž se pak dá snadno zjistit poměr tuku v těle. Paměť váhy je až pro 4 osoby a automaticky se při vážení zapne a sama rozpozná právě váženou osobu. Po té se opět sama automaticky vypne. Váží až do celých 160 kg.

Takže podle čeho tedy vybrat tu správnou váhu? Záleží jen na Vašich cílech, ke kterým Vám bude osobní váha dopomáhat. Pokud to myslíte opravdu vážně s hubnutím, určitě si pořiďte dobrou elektronickou váhu, která Vás bude denně motivovat a ukazovat i drobné změny v hmotnosti. Dále pak záleží na tom, zda je pro Vás důležitá pouze informace o hmotnosti nebo jestli vyžadujete kompletní monitoring. Všechny tyto technické parametry by se měly skloubit také s designem, který se bude hodit do Vašeho interiéru a který se samozřejmě bude líbit.

Pro inspiraci se můžete podívat na osobní váhy značky Zelmer, Tefal nebo Eta.

Michaela Šnajberková