Víme, co je právě trendy...

... a povíme to i vám! Plazmové televize, mobilní telefony, ale i pračky, vysavače, kuchyňské spotřebiče a výrobky pro péči o krásu a zdraví se neustále mění a zdokonalují. Pomůžeme vám lépe se orientovat v novinkách na českém trhu. Můžete se inspirovat tipy na dárky nebo s námi vybrat nový spotřebič podle vašich představ.

Jak vybrat ten správný epilátor

Hladké nohy jsou snem nejedné ženy, jak však mít nohy hladké co nejdéle a přitom netrpět při bolestivém trhání chloupků? Výrobci se předhánějí ve způsobech, jak udělat epilaci co nejméně bolestivou a tak přibyly letos na trhu nové modelové řady šetrných epilátorů. Poradíme Vám, jak nešlápnout při výběru strojku vedle a ukážeme Vám, jaké epilátory a holící strojky byly letos u žen nejoblíbenější.

Co je dobré uvědomit si před výběrem epilátoru

1) Budete chtít chloupky pouze epilovat (vytrhávat) nebo i holit? Občas se hodí, zvláště když spěcháte nebo jsou chloupky příliš krátké a epilátor by je „nevzal“ – nohy můžete pouze narychlo oholit holícím strojkem. Stejně tak někteří lidé nesnesou epilaci v oblasti třísel nebo podpaží, i v tomto případě holící hlavu využijete. Zaměřte se proto na to, jestli epilátor tuto výměnnou hlavu má – dá se tím značně ušetřit, samostatný dámský holící strojek stojí zhruba 700 Kč.

2) Budete chtít epilovat i oblast bikin a podpaží? Pak se zaměřte na epilátory s nástavcem na bikini partie. Některé epilátory to řeší samostatnou výměnnou hlavou, stačí ale i nástavec, který se nasadí na epilovací hlavu a zúží tak šířku epilované plochy. Při holení podpaží a bikin nezapomeňte přepnout na rychlost 1, která je určená na citlivé partie (na nohy se používá rychlost 2).

3) Jste začátečnice nebo pokročilá? Průměrně mají epilátory kolem 25 pinzet, vyšším počtem pinzet dochází k rychlejší epilaci. Skutečným rekordmanem s 40 pinzetami jsou epilátory BRAUN z řady X`elle, které jsou určeny již pro opravdu pokročilé uživatelky. Zároveň je k některým modelům této řady dodávána tzv. „hlava pro začátečnice“, kde je naopak velmi nízký počet pinzet, který napomáhá přivyknout pokožce na epilaci v počátcích používání epilátoru.

4) Chcete epilátor udržovat hygienický? Není to sice ta nejdůležitější vlastnost, na kterou se soustředit, ale je dobré o ní vědět. Některé epilátory totiž mají přímo vodou omyvatelnou hlavu, kterou stačí po použití strčit pod proud teplé vody a můžete si být jistá, že bude epilátor připraven čistý i pro další použití. Epilátory, které nemají omyvatelnou hlavu, obsahují kartáček, který se namočí v lihu a po epilaci se jím otřou pinzetky epilátoru a odstraní se ulpělé chloupky. Pro hygienické používání epilátoru by se nemělo opomenout také to, že by měl mít pouze jednu svou uživatelku. Zapomeňte na půjčování epilátoru od kamarádky nebo sdílení s dcerou nebo sestrou. Epilátor je osobní asi stejně jako kartáček na zuby nebo žiletka.

5) Máte citlivou pokožku a bojíte se, že epilace bude bolestivá? Pokud máte již s epilací zkušenosti, patrně si vzpomenete, jak bolestivá byla úplně první epilace. S každou další se však citlivost pokožky snižovala, až jste si na epilaci zvykla a stala se běžnou součástí péče o tělo. Bolestivost při epilaci je velice individuální záležitostí a to podle citlivosti pokožky. Pokud tedy s epilací začínáte a nebo máte citlivější pokožku, je při výběru epilátoru dobré nespokojit se jen tak s obyčejným strojkem, ale podívat se po takovém se systémem snižujícím bolest.

Rowenta sází na studený vzduch
Rowenta Access Fresh Air Značka Rowenta přivedla na trh novou modelovou řadu Access Fresh Air. Tyto epilátory při epilaci foukají na pokožku studený vzduch a tím ji tak znecitlivují. Hlava epilátoru má 24 pinzet a 24 masážních kuliček, které pokožku masírují, zároveň jsou výměnné hlavy omyvatelné pod vodou. Access Fresh Air se vyrábí ve třech modelech.

Základní model ROWENTA EP 7910 D0 má jak nástavec na bikini, tak speciální nástavec pro epilacií podpaží.

ROWENTA EP 7970 D0 obsahuje výměnnou holící hlavu a základní epilační hlava je výkyvná, čímž dochází k lepšímu kopírování pokožky.

Nejvyšší model ROWENTA EP 8975 D0 má to nejlepší z obou předcházejících modelů, tedy výkyvnou epilační hlavu, holící hlavu, nástavec na bikini a nástavec na podpaží, ale také exfoliační hlavu, která odstraňuje odumřelé buňky kůže a také zabraňuje zarůstání chloupků.

Braun X’elle s rekordním počtem pinzet
Hlava epilátorů X’elle má neuvěřitelných 40 pinzet, s epilací tak budete hotová raz dva. Braun myslí však i na nezkušené uživatelky, pro které je určena tzv. „hlava pro začátečnice“ – naopak s velmi nízkým počtem pinzet, díky níž si pokožka na epilaci postupně přivykne. Tato modelová řada epilátorů je navíc vybavena speciálním světlem, které „ukáže“ i ty nejsvětlejší chloupky a rukavicemi s gelem k namražení, kterými před epilací znecitlivíte pokožku.

BRAUN X'elle 5585 BOX PurpleZákladní model BRAUN X’elle 5185 Box Green v zeleném provedení má standardní hlavu s 40ti pinzetami a hlavu pro začátečnice.

Růžový BRAUN X’elle 5275 BOX Pink je vybaven standardní hlavou a holící hlavou, ale také nástavcem na bikini partie.

Modré balení BRAUN X’elle 5285 BOX Blue obsahuje standardní hlavu, hlavu pro začátečnice i holící hlavu.

Nejvybavenější model BRAUN X’elle 5585 BOX Purple ve fialové barvě má standardní hlavu, hlavu pro začátečnice, holící hlavu, ale i hlavu pro epilaci chloupků v obličeji (může jít jak o chloupky pod horním rtem, úpravu obočí i jiné chloupky).

Maličký a velice šikovný PHILIPS
Mistr ve světě designu spotřebičů vpustil letos na trh svou novinku – ergonomickyPHILIPS Satinelle Ice tvarovaný miniepilátor Satinelle Ice, který přesně padne do ruky a šikovně zbaví nežádoucích chloupků a to o 20 % rychleji než běžné epilátory. Satinelle Ice má omyvatelnou keramickou hlavu, která při epilaci masíruje pokožku. Navíc obsahuje v balení sadu rukavic k namražení, které znecitliví pokožku před epilací a peelingovou žínku.
PHILIPS Satinelle Ice se vyrábí se ve třech barevných provedeních, a to v růžové HP 6482, zelené HP 6481 a fialkové HP 6483, která má navíc výměnnou holící hlavu.

S Panasonicem zvládnete i epilaci „namokro“
ES2057P503Epilátory Panasonic jsou vybaveny systémem SkinProtector, který chrání pokožku proti bolesti tím, že ji před epilací napíná a chloupky se tak mnohem snáze vytrhávají. S nejnovějšími modely epilátorů Panasonic je možné epilovat jak nasucho, tak namokro i s holící pěnou. Epilátor je samozřejmě celý omyvatelný vodou.
Model ES 2054 A503 v modrém provedení má výměnnou hlavu na oblast epilaci a bikin. Panasonic ES 2057 P503 se může navíc pochlubit i holící hlavou.

Samozřejmě existuje celá řada dalších kvalitních epilátorů a nejen letošní novinky, na které jsme se zaměřili v tomto článku. Věřime však, že si nyní s jejich výběrem mnohem lépe poradíte a především budete vědět, co od epilátoru můžete očekávat.

Kateřina Pelánová