Víme, co je právě trendy...

... a povíme to i vám! Plazmové televize, mobilní telefony, ale i pračky, vysavače, kuchyňské spotřebiče a výrobky pro péči o krásu a zdraví se neustále mění a zdokonalují. Pomůžeme vám lépe se orientovat v novinkách na českém trhu. Můžete se inspirovat tipy na dárky nebo s námi vybrat nový spotřebič podle vašich představ.

Pomalý hrnec šetří čas dvakrát

Zbožňujete domácí jídlo, ale nemáte dostatek času na to stát u plotny? Vyzkoušejte vaření v pomalém hrnci. Jídlo se nikdy nepřipálí a bude připravené přesně k obědu. Navíc si zachovává více vitamínů a v pomalém hrnci můžete vařit také dietně a zcela bez tuku. A to ještě ani nevíte, jak skvěle jídlo z něj chutná!

Co je to pomalý hrnec?

Pomalý hrnec je elektrický hrnec s vnitřní vyjímatelnou univerzální kameninovou nádobou, v níž se jídlo připravuje. Vnější povrch hrnce tvoří kovový plášť s držadly a ovládacím panelem. Na ovládacím panelu se nastavuje  doba vaření. Po uplynutí tohoto času se pomalý hrnec automaticky přepne na udržovací teplotu.

Americké hospodyňky vědí

Americké hospodyňky využívají tento kouzelný vynález již 40 let. Začátkem 70. let zmítala USA  energetická krize, když vynálezci vynesli na světlo světa první pomalý hrnec. Díky své vysoké energetické úspoře si jej zamilovali tisíce lidí.

 Deset důvodů, proč říci ANO pomalému hrnci

  1.  suroviny stačí očistit, nakrájet, vložit do hrnce, zavřít a spustit
  2. doba vaření je dle potřeby až 8 hodin, některé modely nabízejí i odložení startu. Je tedy možné dát večer vše potřebné do hrnce, nastavit a ráno si už jen pochutnat na báječné snídani
  3. po dovaření se pomalý hrnec sám vypne a dále pouze udržuje teplotu
  4. zdravě, bez použití tuků
  5. vysoce šťavnaté a chutné jídlo
  6. jídlo se nepřipálí
  7. zvládne i přípravu marmelád a povidel
  8. energetická úspornost – narozdíl od keramických desek (i 7kW) spotřebují pomalé hrnce jen asi 250W
  9. vnitřní kameninovou nádobu můžete použít jako ozdobnou servírovací mísu, k úchově potravin v lednici či k přímému vaření na sporáku nebo v troubě
  10. kameninová nádoba se může mýt v myčce  nádobí

Co je možné v pomalém hrnci vařit?

Takto jednoduše můžete uvařit polévky, guláše, omáčky, plněné papriky, dušenou zeleninu, francouzské brambory, masové rolády, ale třeba také povidla nebo marmeládu. Výborně chutnají z pomalého hrnce například luštěniny jako fazole nebo čočka. Jsou vždy měkké a opravdu chutné. Samozřejmě během vaření můžete pomalý hrnec otvírat, jídlo dochucovat, zahušťovat, tak jak se vám zlíbí.

Vyberte si svůj pomalý hrnec…

Morphy Richards DIGITAL SLOW COOKER 48724

Morphy richards DIGITAL SLOW COOKER 48724 nabízí neuvěřitelně nízký příkon a to pouze 170W! Svým objemem (5 l) přímo vybízí k vychutnání si společného jídla s rodinou. Má digitální ovládací display pro snadný přehled času, po který již probíhá vaření – vhodné pro plánování dalšího postupu vaření.

Morphy Richards FLAVOUR SAVOUR 4,548784

Hrnec Morphy Richards Flavour Savour má navíc funkce 2×15 minut turbo teplota pro přípravu ingrediencí předem a také tlačítko pro rychlé vaření. Nerezový pomalý hrnec má objem 4,5 litru a vše zobrazí na digitálním ovládacím display.  Jeho max. příkon je  800 W. Jídlo z něj si uchová specifickou chuť jednotlivých ingrediencí.

Morphy Richards FLAVOUR SAVOUR 6.548787

Hrnec pro zdravé vaření Morphy Richards  FLAVOUR SAVOUR 6.548787  nabízí od předchozího modelu větší objem a to 6,5l. Digitální display je samozřejmostí.

 

 

Speciální hrnec na polévky

Máte doma malé dítko a nebo jen milujete polévky na tisíc způsobů? V novince Morphy Richards Soup Maker 48821 ji zvládnete připravit již za 15 minut. Přístroj polévku zvládne také na Vaše přání sám rozmixovat.

 

Morphy Richards Soup Maker 48821 – hrnec pro přípravu polévek

Hrnec pro přípravu kvalitní domácí polévky šetří váš čas i peníze. Mixovací nůž je umístěný přímo ve víku přístroje. Dva programy nabízí možnost vychutnat si polévku krémovou či s kousky. Nechybí ani program pro manuální mixování k vytvoření polévky dle vašich představ. Tradiční příprava zabere asi 45 minut, s hrncem  Morphy Richards Soup Maker 48821 je to pouhých 15 minut!

 

Hrnce na rýži

Chcete mít vždy perfektně připravenou rýži, která se nelepí a svou kvalitou ji můžete použít klidně i do japonského sushi? Poohlédněte se po hrnci na vaření rýže. V hrnci se nevaří pomale, ale standardní dobu, kterou příprava potřebuje. Dalších 5 hodin však udržuje teplotu rýže, takže ji nemusíte ohřívat, neookorá a zachová si svou chuť. V některých hrncích na rýži navíc můžete připravovat také těstoviny nebo brambory.

OBH Nordica 6322 INOX – hrnec na vaření rýže

Na hrnci na vaření rýže oceníte zejména jeho snadné čištění. 8 porcí rýže udržuje až 5 hodin dokonale připravených. A na vše dohlíží světelná kontrolka.

OBH Nordica 6321 – hrnec na vaření rýže

Hrnec se po uvaření sám vypne a dalších 5 hodin dokonale připravenou rýži přihřívá. Skleněná poklička, světelná kontrolka, jednoduchá obsluha, snadné čistění, vyjímatelná miska s nepřilnavým povrchem, to vše patří k přednostem tohoto modelu. Je také vhodný pro všechny typy rýže, vaření těstovin, brambor.