Víme, co je právě trendy...

... a povíme to i vám! Plazmové televize, mobilní telefony, ale i pračky, vysavače, kuchyňské spotřebiče a výrobky pro péči o krásu a zdraví se neustále mění a zdokonalují. Pomůžeme vám lépe se orientovat v novinkách na českém trhu. Můžete se inspirovat tipy na dárky nebo s námi vybrat nový spotřebič podle vašich představ.

Vakuové baličky MAGIC VAC® výrazně prodlouží trvanlivost potravin

Už jste také přemýšleli o tom, jak uchovat vaše potraviny déle čerstvé? Pak je vakuová balička skvělým vynálezem právě pro vás! Výrazně totiž prodlouží trvanlivost potravin a oddálí jejich kažení, působené vlivem kyslíku na potravinu. Tyto potraviny tedy vydrží déle než když jsou skladovány pouze ve spíži, lednici či mrazničce.

Ptáte se, jak je to možné? Vakuové baličky odstraní kyslík a prchavé látky, které způsobují takzvanou oxidaci, jež zapříčiňuje ztrátu nutričních hodnot, chuti a dalších vlastností potravin. Vakuové balení snižuje vlhkost a tím i bujení mikrorganismů. Červené maso, drůbež, ryby, mořské plody, olivy v slaném nálevu, vejce, houby a zelenina jsou  bakteriemi nejvíce ohroženy. Pro zabránění jejich množení je důležité striktně dodržovat základní hygienická pravidla, tj.  předcházet jejímu škodlivému množení v uchovávaných potravinách tím, že jsou uchovávány chlazené pouze na krátkou dobu nebo jsou zamraženy, pokud je požadováno jejich dlouhodobé uchovávání.

 Další výhodou vakuování je, že si potraviny uchovají déle čerstvost, čistotu a tedy také kvalitu, na které tolik záleží. Vakuovačky ale také poslouží například při cestě na dovolenou nebo studentům na kolejích, jelikož si můžete potraviny zavakuovat po jednotlivých porcích, které spotřebujete. Je ovšem nutné poznamenat, že čerstvé potraviny, jež se rychle kazí, se musí před vakuováním zamrazit.  Koupili jste jídlo již zavakuované, ale nespotřebovali jste jej celé? Nevadí! Svářečka fólií skvěle poslouží i v tomto případě a trvanlivost je znovu prodloužena. Opět je ale důležitým pravidlem, že takto znovu zavakuovanou stravu je nutné spotřebovat do data spotřeby na obalu. Vakuově zabalit však můžete i oblečení či jiné věci.

U nás na trhu jsou k dostání vakuovací baličky značky Magic Vac.

Vakuová balička Exclusive, stejně tak Magic Vac Genius modrá nebo Magic Vac Genius červená je vhodná pro větší domácnosti, menší obchody, restaurace, řeznictví a uzenářství. Pumpa o výkonu 10 l/min nabízí možnost odsávání jak ze sáčku, tak externích nádob.

O něco silnější a tedy vhodná i pro častější využití je Magic Vac Maxima stříbrná / černá.

Samozřejmostí je možnost dokoupení příslušenství. Vybrat si můžete opravdu ze široké nabídky vakuovacích sáčků nebo vakuovacích nádob.