Víme, co je právě trendy...

... a povíme to i vám! Plazmové televize, mobilní telefony, ale i pračky, vysavače, kuchyňské spotřebiče a výrobky pro péči o krásu a zdraví se neustále mění a zdokonalují. Pomůžeme vám lépe se orientovat v novinkách na českém trhu. Můžete se inspirovat tipy na dárky nebo s námi vybrat nový spotřebič podle vašich představ.

Vinotéka zajistí tu pravou chuť vína

Každý ví, že ideálním místem pro uskladnění vína je chladný, útulný sklípek. Bohužel ne každý má možnost si jej vybudovat. Ať už bydlíte v panelové zástavbě, a nebo jednoduše nehodláte investovat nemalou sumu do výstavby sklípku, nabízí se Vám mnohem elegantnější řešení, nežli uskladnění v lednici, které vínu vůbec neprospívá. Zachráncem jsou vinotéky!

Milovníci vína i hostitelé se musejí potýkat s jednou otázkou – kam s ním? Nejjednodušším řešením bývá chladnička. Jenže tím, že víno uložíte do prostoru s nedostatečnou vlhkostí, kde navíc dochází k periodickým vibracím, snižujete kvalitu tohoto moku. Dlouhodobým působením těchto vlivů dochází k vyschnutí korku. Víno pak následně vyprchá a tím pádem ztratí svou vybranou chuť.

Elegantním východiskem jsou vinotéky, tedy speciálně navržené chladničky na víno. Ty zajišťují správnou péči, díky níž má víno ideální teplotu a tím pádem je připraveno k okamžité konzumaci. Vinotéky mají zásadní plus oproti vinnému sklípku, můžete jimi obohatit svůj interiér a díky elegantnímu vzhledu mu dodat punc exkluzivity.

Skvělá a cenově dostupná Baumatic BW18

BaumaticNemusíte se obávat vysoké pořizovací ceny. Firma Baumatic uvedla na trh model BW18. Ten je určen všem, kteří chtějí luxus za přijatelnou cenu. V této vinotéce můžete skladovat až 18 lahví vytříbeného vína. Dvířka jsou z tvrzeného temperovaného skla, samozřejmostí je bezvibrační systém. Tichý chod Vám umožní umístit jí přímo do obývacího pokoje, aniž byste byli rušeni při sledování televize. Spotřeba energie činí 1,00 kWh/24 h.

Zlatá střední cesta s BRANDT CZ 2801

O několik tisíc dražší je vinotéka BRANDT CZ 2801. I tak se ale jedná o velice výhodnou investici. V tomto modelu se nachází prostor pro 28 lahví. Díky neotřelému řešení spotřebiče si můžete nastavit teplotu v jednotlivých přihrádkách nezávisle na sobě. Kutily jistě potěší, že tato vinotéka obsahuje 5 nastavitelných dřevěných polic. Spotřeba je 0,750 kWh/24 h.

Exkluzivní Electrolux ERW 33900X

Electrolux ERW 33900XPomyslnou špičkou ve světě vinoték je Electrolux ERW33900X. Vlastnosti jako dynamické chlazení, energetická třída A či spotřeba energie 0,699 kWh/24h, mluví za vše. Co však jistě oceníte je možnost chladit bílá a červená vína na jinou teplotu. Vinotéka udržuje konstantní vlhkost 70 % a má skleněné dveře s ochranou proti ultrafialovému záření. vinotéka vestavěnáSnadno ji můžete zabudovat do vaší kuchyňské linky mezi lednici a mrazák od stejné značky. Perličkou jsou zásuvky na zeleninu a nebo držák na vejce s rukojetí. Příznivce ekologického stylu života jistě potěší i fakt, že vinotéka využívá 100% ekologické chladivo izobutan R600a.

Nakupujte ve specializovaných obchodech

Až si domů nainstalujete svou vinotéku, nezapomeňte ji naplnit kvalitními víny. Hypermarketům se raději vyhněte, kvalitních vín je v nich totiž jako šafránu. I když ale nějaké najdete, je možné, že bylo nevhodně skladováno. Lahve vína mohou strávit celé měsíce v prostředí, které jim nesvědčí. Zajděte proto raději do specializovaného obchodu a nechte si poradit při výběru. Doma si poté vychutnávejte každý doušek tohoto lahodného moku díky Vaší vinotéce, která pro něj bude zajišťovat ideální podmínky.

Kateřina Samuelová