Víme, co je právě trendy...

... a povíme to i vám! Plazmové televize, mobilní telefony, ale i pračky, vysavače, kuchyňské spotřebiče a výrobky pro péči o krásu a zdraví se neustále mění a zdokonalují. Pomůžeme vám lépe se orientovat v novinkách na českém trhu. Můžete se inspirovat tipy na dárky nebo s námi vybrat nový spotřebič podle vašich představ.

Zdravé hranolky s TEFAL Actifry

Také byste tak rádi žili zdravě? Ne vždy je však snadné ubránit se lákadlům jako jsou zlatavé hranolky nebo smažené kuřecí kousky. Teď už si však nebudete muset své „hříchy“ vyčítat. Díky nové technologii TEFAL Actifry si můžete pochutnat na smažených jídlech a to bez přepáleného tuku a zbytečných kalorií navíc.

Čím je Actifry tak výjimečný?

Inovační technologie slibuje pouhé 3 % tuku na 1kg hranolek. Princip zdravých hranolek počívá v horkém vzduchu, který proudí uvnitř nádoby TEFAL Actifry. Stačí čerstvě nakrájené brambory pokapat jednou lžíci oleje (14ml) dle vlastního výběru a za přibližně 40 min (záleží na tloušťce a délce brambor) si můžete pochutnávat na křupavých hranolkách. O rovnoměrné rozmístění oleje se postará míchací lopatka, která jemně promíchává potraviny. Díky zcela průhlednému víku můžete také jednoduše sledovat přípravu potravin a mít tak přehled o celém průběhu fritování. Actifry je vhodný i pro mražené výrobky, a pokud chcete fritovat předsmažené hranolky, nemusíte již přidávat žádný olej navíc. V TEFAL Actifry lze dále připravovat maso, zeleninu, smažené krevety, korýše, ovoce a tak dále. Záleží jen na Vaší fantazii. Pokud nepatříte zrovna ke zkušeným kuchařům, může se Vám hodit dodaná kuchařka, která byla připravena týmem odborníků na výživu. Kromě již zmíněných tradičních hranolků v ní najdete také nápady na „vylepšené“ ochucené hranolky nebo recepty na zdravá hlavní jídla a nakonec také několik dezertů.

Jednoduchá obsluha

Fritézu můžete naplnit až jedním kilogramem hranolek nebo jinými potravinami. Příkon přístroje je 1450 W a samozřejmostí je studená zóna pod tělesem, která umožní snadnou manipulaci. Na první pohled by Vás mohl zaujmout digitální LCD displej, který má velmi jednoduché intuitivní ovládání. Spotřebič je vybaven také časovačem, signalizuje konec fritování, ale nevypíná samotný spotřebič. Snadno si tak nastavíte dobu, po kterou se má potravina fritovat. Tento údaj najdete i v návodu, který je přiložen a obsahuje několik tabulek s různými druhy jídel a množstvím oleje, který je třeba použít.

Snadné čištění

Po použití lze TEFAL Actifry jednoduše umýt v myčce, a to díky nepřilnavé nádobě, která se dá snadno vyjmout. Je také absolutně nenáročný na celkovou údržbu a velmi bezpečný na obsluhu. Již nebudete muset manipulovat s použitým olejem. A díky celkové absenci přepáleného oleje, se nemusíte bát ani výrazných pachů, které jsou tak typické pro klasické fritování.

Pár rad přímo od výrobce

A na závěr už jen pár užitečných rad. Pokud chcete dosáhnout nejlepších výsledků již při prvním použití, Tefal doporučuje vybrat si nějaký recept, jehož doba je 30 minut nebo i delší. Během prvního použití může spotřebič uvolňovat jemný zápach, který však za chvíli rychle zmizí a nemá vliv na funkci přístroje. Další doporučení se týká fritování hranolek. Hranolky nebudou křupavé, pokud brambory dokonale nevysušíte. Nejlépe to poznáte pokud brambory položíte na papírový ubrousek. Jestliže na něm zanechají mapky, je potřeba je více vysušit. Jedině tak můžete dosáhnout křupavých hranolek na povrchu a při tom jemných a měkkých uvnitř.
Stále Vás ještě TEFAL Actifry nepřesvědčil a nejste si jisti, zda by se mohl hodit do Vaší domácnosti? Známá kuchařka Sophie Michell Vám ukáže, že TEFAL Actifry není jen o jednoúčelový „hranolkovač“, ale lze jej využít i k přípravě takových jídel, jako je třeba indická specialita Tikka Masala.